Instagramowe nowości. Co nas czeka?

Dzisiaj krótko i na temat. Instagram wprowadza i szykuje wiele zmian. Poniżej zaledwie garstka ze wszystkich aktualnie planowanych i wdrażanych nowości na Instagramie:

1. Muzyka w postach statycznych

Każdy przyzwyczaił się już do Rolek i różnych rodzajów muzyki, dialogów, dźwięków, jakie są powiązane z tą funkcją. Instagram wprowadził jednak możliwość dodawania muzyki w postach statycznych, które przy Rolkach i InstaStories pozostawały jedyną “cichą” przestrzenią Instagrama. Dodawanie muzyki do zdjęć jest możliwością dodatkowego wyrażania siebie przez użytkowników Instagrama. Fragment wybranego nagrania można dodać w narzędziach edycji postu i może trwać od 5 aż do 90 sekund. 

Muzyka w postach statycznych


2. Zmiany w Rolkach

Kolejną nową funkcją są odznaki użytkowników. Mają one na celu dalsze promowanie Rolek i zachęcenie do ich regularnych publikacji. Co dziwne, odznaki będą widoczne tylko dla ich twórcy i przypisane będą do danej Rolki. Na razie znane jest zaledwie kilka odznak, w tym jedna za codzienne publikowanie Rolek, druga za Rolkę zyskującą popularność.

Kolejną funkcją, która ma zachęcić do Rolek, w szczególności nieśmiałe osoby, jest opcja ukrycia liczby lajków i wyświetleń, która dotychczas dostępna była przy postach statycznych.

Ukrycie liczby polubień

Odznaki osiagnięć


3.  Glimpse

Ostatnio głośno zrobiło się o aplikacji BeReal i Instagram planuje wprowadzić bardzo podobną funkcję. Polegać ma ona na pokazaniu rzeczywistej aktywności użytkowników i wprowadzić naturalność do publikacji. Chętni użytkownicy będą otrzymywać kilka razy dziennie powiadomienie, będące pewnego rodzaju wyzwaniem. W określonym czasie będą musieli wykonać dwa zdjęcia - jedno przednią, drugie tylną kamerą. Jeżeli ktoś pokusi się o powtórkę zdjęcia, innym użytkownikom zostanie wyświetlony komunikat informujący o więcej niż jednej próbie, czyli tzw. zakłamaniu rzeczywistości. 

Glimose widok 1

Glimpse widok 2

Zaobserwuj nasze SoMe i bądź na bieżąco ze wszystkimi marketingowymi nowościami:


Dominika Zdrojewska

Dominika Zdrojewska

Junior Marketing Manager


Zainteresowała Cię oferta naszej firmy?
Przedstaw nam swoje cele i osiągnijmy je razem.Darmowa porcja wiedzy
i konkretne korzyści

Dołącz do naszego mailingu, w którym za darmo dzielimy się wiedzą, rozwijamy Twoje umiejętności marketingowe i pomagamy w osiąganiu konkretnych celów biznesowych.

Chcę otrzymywać mailing od Evostudio sp. z o.o. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu obsługi mailingu przez GetResponse na zasadach opisanych w Polityce Prywatności. W każdej chwili możesz zrezygnować.